>
   

Vydavatelství CYKLOKNIHY nevstupuje na mediální trh jako úplný nováček. Pod názvem Vydavatelství CYKLOTURISTA a později CYKLOTURISTIKA, s.r.o. má za sebou osm let činnosti, která byla spjata především s vydáváním časopisu CYKLOTURISTIKA (viz Původní stránky). Jeho vydávání bylo koncem roku 2002 předáno vydavatelství V-Press, s.r.o. a současnou hlavní náplní by mělo být vydávání knih s cyklistickou a především cykloturistickou tematikou.

V průběhu uplynulých let nezbývalo, při měsíční periodicitě časopisu, na vydávání knih mnoho času. Museli jsme odmítnout řadu kvalitních cestopisů, z nichž některé si později vydali autoři jinde nebo je realizovali vlastním nákladem. Přesto se podařilo vydat tituly, které zaznamenaly značný úspěch. Nejprve to byl cestopis Jana Tomšíčka s názvem Afrikou domů na kole, poté knížka Jana Vlasáka Ze života cyklotrempa. Této knize se dokonce dostalo ocenění za originalitu na veletrhu Regiontour a GO v Brně v roce 2001. Oba dva tituly si vyžádaly druhá vydání a i ta jsou v současné době rozebrána. V případě dostatečného zájmu čtenářské veřejnosti budeme uvažovat společně s autory o třetím vydání (viz Průzkum zájmu).

Současná produkce vydavatelství CYKLOKNIHY bude zaměřena hlavně na cestopisy (viz Naše knihy a Ediční plán).

Stejnou pozornost jako vydávání knih s cykloturistickou a cyklistickou tematikou, chceme věnovat jejich distribuci. Nechceme zužovat náš sortiment jen na námi vydávané tituly, ale v nabídce máme i knihy jiných vydavatelství. Víme, že mnohdy pěkná a zajímavá knížka nepřekročí rámec regionu, v němž byla vydána, protože autor si její distribuci zajišťuje vlastními silami. O mnohých zajímavých titulech se dozví jen úzký okruh lidí. Chceme být těmto autorům nápomocni a za předpokladu domluvy s vydavatelem takového titulu ho rádi zařadíme do naší distribuce (viz Knihy jiných vydavatelů).

Obdobně chceme pomáhat s vydáním knih začínajícím autorům a nejen jim (viz Pomoc začínajícím autorům).

Přikláníme se k modernímu způsobu prodeje, kdy se vybrání knihy děje v klidu domova (viz E-obchod). Preferujeme moderní způsoby platby bezhotovostním způsobem a tyto zákazníky zvýhodňujeme nižšími poplatky za doručení. Ne všichni ale tuto možnost mají, proto zůstává možnost objednání knih i na dobírku.